Komora hiperbaryczna

Wyposażenie komór hiperbarycznych


Komora :
Tak zwana miękka komora hiperbaryczna, którą tu przedstawiamy, wykonana jest z bardzo wytrzymałego, przepuszczającego światło, białego tworzywa zwanego uretanem, pokrytego nylonem, który sprawia, że wewnątrz komory jest prawie równie jasno, jak w pomieszczeniu, w którym jest ona ustawiona. Praktycznie niepotrzebne jest dodatkowe oświetlenie wewnątrz komory, by móc poczuć się komfortowo.

Zawory :
- Komora mini 26" posiada jeden główny zawór do napełnienia komory, jeden zawór pomocniczy, trzy zawory do spuszczania powietrza i jeden zawór przelewowy do podłączenia koncentratora tlenu.
- Komora midi 33" posiada dwa główne zawory do napełnienia komory, dwa dodatkowe zawory, trzy zawory do spuszczania powietrza i jeden zawór przelewowy do podłączenia koncentratora tlenu.
- Komora maxi 40" i komora pionowa posiadają dwa główne zawory do napełniania komory, dwa dodatkowe zawory, cztery zawory do spuszczania powietrza i jeden zawór przelewowy do podłączenia koncentratora tlenu.

Ta kombinacja zaworów zapewnia bezpieczne uzytkowanie komór. Zawory te dają możliwość kontroli szybkości kompresji i dekompresji komory. Urządzenia zewnętrzne, takie jak koncentrator tlenu mogą byą podłączone do komory za pomocą tych zaworów.

Okna :
Trójwarstwowe okna składają się z warstwy akrylu umieszczonej pomiędzy dwoma warstwami winylu, zapewniając niezawodne, trwałe uszczelnienie.

Podpory :
Cztery piankowe podpory pozwalają utrzymać komorę we właściwej, stabilnej pozycji podczas zabiegu.

Zamek błyskawiczny :
Podwójny, szczelny i bezpieczny zamek błyskawiczny zapewnia odpowiednie ciśnienie powietrza w komorze, bez konieczności manipulacji uszczelki. Wewnętrzny szczelny zamek uzupełnia bardzo wytrzymały zamek zewnętrzny, aby zapewnią jak najwyższą szczelność. Dwustronny zamek błyskawiczny daje możliwość otwarcia lub zamknięcia komory zarówno z zewnątrz jak i od wewnątrz komory.

Klamry :
Jedne z najbardziej bezpiecznych i trwałych na rynku, zapewniają bezpieczenstwo i komfort, sa łatwe do zapięcia i odpięcia.

Filtr węglowy :
Aktywny filtr węglowy oczyszcza powietrze z chemikaliów, gazów i zapachów, w tym lotnych związków organicznych, poprawia jakość powietrza wewnątrz komory. Sprawia równiez, że sprężarka pracuje ciszej a powietrze wewnątrz komory jest chłodniejsze.

Sprężarka :
Opatentowana, bardzo cicha, bezolejowa pompa zapewniająca odpowienie wyciszenie, która pozwala na spokojne i relaksujące "nurkowanie". Jej kompaktowy silnik jest zaprojektowany do pracy ciągłej, dzięki czemu jest idealnym rozwiązaniem do zabiegów tlenoterapii hiperbarycznej. Niewielkie, sprężarki te są łatwe w transporcie i niekłopotliwe w domu lub klinice.

Materac :
Komory poziome wyposażone są w specjalnie profilowany, piankowy materac z zaokrąglonym spodem, dzięki któremu pacjent może wygodnie położyć się lub usiąść wewnątrz komory. Materac jest pokryty specjalą powłoką, łatwą do utrzymania w czystości. W przypadku modelu Shallow Dive 26", materac ten jest dostępny opcjonalnie, za dopłatą.

Podłoga :
Podłogi komór pionowych pokryte są trwałą, antybakteryjną i łatwą do utrzymania w czystości wykładziną. Ten specjalnie zaprojektowany dywan naturalnie hamuje rozwój pleśni, grzybów i bakterii.

Rama :
Lekka i wytrzymała rama z tworzywa PCV, łatwa w montażu i demontażu, wygodna w transporcie.

Manometr :
Urządzenie niezbędne, zapewniające bardzo dokładne odczyty ciśnienia komory w celu zapewnienia bezpiecznego użytkowania.

Hiperbaryczna terapia tlenowa tylko po uprzedniej konsultacji z lekarzem !